KONST / Litografier / Färglitografi 8748247
*
nr 874 8247
Hans Kajtorp
(1916-1991), Sverige
Färglitografi, Hans Kajtorp (1916-1991), 215/450, motivet: 45x34, signerad, -80
Hans Kajtorp, född 1916 i Filipstad, död 1991, svensk målare och tecknare.
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 februari 2014
kl 20:08:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/2 16:25:44
1
Vinnande bud
10/2 15:49:07
2
200 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hans Kajtorp
Hans Kajtorp, född 1916 i Filipstad, död 1991, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Hans Kajtorp
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans kajtorp litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Hans Kajtorp
Hans Kajtorp, född 1916 i Filipstad, död 1991, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Hans Kajtorp
nr 874 8247
Hans Kajtorp
(1916-1991), Sverige
Färglitografi, Hans Kajtorp (1916-1991), 215/450, motivet: 45x34, signerad, -80
Hans Kajtorp, född 1916 i Filipstad, död 1991, svensk målare och tecknare.
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 februari 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/2 16:25:44 | 1 | Vinnande bud |
| 10/2 15:49:07 | 2 | 200 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hans Kajtorp
Hans Kajtorp, född 1916 i Filipstad, död 1991, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Hans Kajtorp
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans kajtorp litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



